Augstspiedes drukas studija-darbnīca “Papīrpele” savu darbību ir uzsākusi 2017. gada 1. aprīlī, un tās mērķis ir atjaunot un turpināt augstspiedes drukas tradīcijas Latvijā. Idejas autore ir grafiķe, grāmatu māksliniece un dizainere Zane Ernštreite, kura, ilgstoši darbojoties drukas nozarē, jau sen bija lolojusi sapni par seno augstspiedes tehniku izmantojošas drukas darbnīcas izveidi.

Zanes pieredze, vairāk nekā 15 gadus darbojoties grafiskā dizaina un grāmatu mākslas jomā, kā arī milzīgās zināšanas par poligrāfijas nozari ļauj “Papīrpelei” nodrošināt klientiem arī citu poligrāfijas  tehnoloģiju iesaistīšanu, vajadzībās gadījumā nodrošinot pilnu drukas pakalpojumu klāstu. Tāpat uzkrātā pieredze ļauj “Papīrpelei” piedāvāt klientiem profesionālus un augstspiedes drukai pielāgotus dizaina izstrādes pakalpojumus un konsultācijas poligrāfijas jautājumos.

Augstspiedes tehnikā drukāti papīra izstrādājumi ir nesajaucami ar citiem poligrāfijas izstrādājumiem. Tie izceļas ar savām taktilajām īpašībām – savdabīgo drukas reljefu un tehnoloģijas izmantošanas nosacīto neatkārtojamo katra atsevišķā drukas izstrādājuma izpildījumu. Augstspiedes tehnika, kas ir senākā un savulaik visplašāk izmantotā drukas tehnika, mūsdienās vairs netiek lietota poligrāfijas uzņēmumos masveida produkcijas ražošanai, jo ir laikietilpīgāka, nav tik labi mehanizējama un ietver lielāku roku darba īpatsvaru. Tāpēc šī tehnika ir dārgāka, salīdzinājumā ar digitālajām un automatizētajām drukas tehnoloģijām. Tomēr šajā drukā izgatavotajai produkcijai piemīt šarms, apvaldītas ekskluzivitātes sajūta, kā arī tādas vizuālās un taustes kvalitātes, kādas mūsdienu drukas tehnoloģijas vairs nespēj nodrošināt.

Darbnīca tapusi pateicoties Swedbank un Rīgas domes grantu programmas “Atspēriens” atbalstam, un patlaban “Papīrpele” ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas piedāvā augstspiedes drukas pakalpojumus.

Augstspiedes drukas studija-darbnīca “Papīrpele” atrodama grāmatu un papīrlietu veikalā “NicePlace TELPA”
Rīgā, K. Barona ielā 21A (iekšpagalmā).